НАПИЛЮВАНИЙ ПІНОПОЛІУРЕТАН

Пінополіуретан (ППУ) за допомогою спеціальних установок наноситься на будь-яку поверхню і спінюється на ній.
Сила прилипання (адгезія) ППУ перевершує клеючі здатності всіх сучасних клеїв.
При напиленні пінополіуретан заповнює всі мікротріщини в рідкому вигляді під тиском, а потім спінюється і збільшується в об’ємі. Утворюється єдиний шар покриття без стиків.

Використання пінополіуретану – це безперечні переваги:
- При напиленні теплоізоляційний шар наноситься на поверхню будь-якої конфігурації. Залити пінополіуретан можна в будь-яку порожнину, об’єм якої відповідає порції подачі компонентів;
- Досконала технологія забезпечує найбільш стислі терміни робіт;
- При напиленні шар виходить цілісним, без стиків, а значить, більш довговічним;
- При відсутності механічних пошкоджень термін служби ППУ не менше 25 років;
- Застосування в широкому діапазоні температур (від -150° С до + 140° С);
- Низький коефіцієнт теплопровідності;
- Матеріал біологічно нейтральний, стійкий до мікроорганізмів, цвілі, гниття;
- Відноситься до групи важкогорючих матеріалів, самостійного горіння не підтримує.

Пінополіуретан застосовується при виробництві м’яких іграшок, деталей салону автомобілів, холодильного обладнання, його використовують навіть в контакті з харчовими продуктами.
Все це говорить про екологічність матеріалу. Рідкий пінополіуретан наноситься на поверхню методом напилення і спінюючись, утворює монолітне покриття.
Відповідно, немає жодної тріщини, жодного стику, жодного кріплення. ППУ ідеально і щільно прилягає до основи, незалежно від рельєфу: плоска або похила стіна, купол або труба, підлога, стелю або склепінчастий ангар. Теплоізоляція виходить герметичною, паронепроникною.
ЗАЛИВНИЙ ПІНОПОЛІУРЕТАН

Утеплення стін шляхом заливання пінополіуретану використовується у випадку, коли стіни мають повітряну подушку між основною (несучою) стіною та облицювальним матеріалом.
Дуже поширеним є метод спорудження стін, коли в кладці залишають прошарок повітря, оскільки в такому випадку зменшується навантаження на фундамент будинку. Проте в такому випадку утворюються “містки холоду”, які порущують герметичність конструкції.

Повітряний простір, що утворився, доцільно заповнювати заливним пінополіуретаном. Його можна заливати як на етапі будівництва, так і в готову конструкцію, методом утворення отворів, через які заливається матеріал. Технологія заливання пінополіуретану має ряд переваг :
- Повністю заповнює всі дефекти: щілини, тріщини, тощо. Підвищує міцність несучих стін будівлі;
- Дозволяє утеплити будівельну конструкцію без внесення змін у зовнішній вигляд і конструктивні особливості споруд;
- Не потребує додаткового захисного покриття, оскільки матеріал знаходиться всередині стіни, а отже ізольований від впливу ультрафіолетових проминів та інших механічних пошкоджень;
- Враховуючи фактори, перераховані вище, можна зробити висновок, що утеплення заливним пінополіуретаном-ефективний метод утеплення, який має високий термін придатності.

Під час заливання ППУ (пінополіуретану) використовується двокомпонентна суміш. З’єднуючись, на виході, компоненти вступають в хімічну реакцію. Моментально починає виділятись велика кількість газу і утворюється піна з закритими ячейками.
Пінополіуретан, що має закриті ячейки, складається з зачинених мікрокапсул, наповнених сумішшю інертного газу і повітря. Газоповітряна суміш в капсулах завжди залишається нерухомою.